Cvičení těhotných a předporodní přípravy Vyškov

Cvičení

Cvičení těhotných  v MC Radost

Upozornění
Prosím volejte až po patnácté hodině!!

Přes léto cvičíme pouze v úterý od 17:00 do 18:00!

Prosím pozor! Maximální kapacita sálu je 15 osob!! Proto prosím volejte předem (pokud chcete přijít poprvé), zda je na cvičení volno. Nemůžu zaručit, že se na všechny dostane pokud přijdou později nebo bez předešlé domluvy!

O cvičení

Toto cvičení je určeno všem budoucím maminkám od 15. týdne těhotenství s fyziologickým průběhem. Těhotenské cvičení je zaměřeno na protažení a posílení svalů celého těla s ohledem na těhotenství. Součástí je i posilování a uvolňování svalů pánevního dna a nácvik správného dýchání. Příprava těla k porodu i poporodnímu období. Pro účast na kurzu je nutné potvrzení lékaře - gynekologa o tom, že těhotná žena může cvičení absolvovat. Stačí vyjádření v těhotenské průkazce.

Cena hodinové lekce: 80,- Kč.

Dáváme potvrzení o absolvování cvičení a předporodního kurzu pro pojišťovnu - je zde možnost proplacení!

Cvičíme:

- úterý od 17:00 do 18:00.

- čtvrtek od 17:00 do 18:00.

Prosím sledujte aktuality!

Mgr. Kateřina Petrová, DiS.

Bc. Daniela Vaňková

 

Také pořádám kurzy intenzivní předporodní přípravy. Termíny se pravidelně objevují v záložce aktuality nebo na Facebooku.

 V kurzu probereme možnosti přípravy k porodu, fyziologie i možné patologie vyskytující se u porodu, všechny doby porodní a jejich průběh, možnosti tlumení porodních bolestí, úlevové polohy a manévry, správné dýchání při porodu, význam partnera u porodu, homeopatii a aromaterapii při porodu, praktické rady týkající se základní péče o dítě a základy problematiky kojení a šestinedělí.

Kurz je jednodenní a trvá 3 - 3,5 hodiny. Partneři jsou samozřejmě vítáni.

Cena: 600,-kč (účast partnera zdarma)

Předporodní příprava jako dárkový poukaz? Kontaktujte mě na katerina1petrova@seznam.cz.

 

O nás:

Mgr. Kateřina Petrová, DiS.

Po vystudování střední zdravotnické školy ve Vyškově jsem studovala tříletý obor porodní asistentka na Vyšší odborné škole zdravotnické. Po škole jsem nastoupila do FN Brno - porodnice Obilní trh, kde jsem pracovala do září roku 2011. Dále jsem pracovala v sanatoriu Repromeda, které se specializuje na léčbu neplodnosti a ve farmaceutické společnosti. V květnu 2014 jsem ukončila magisterské studium v oboru Sociální pedagogika. Cvičení těhotných vedu od roku 2011. Mimo to mám na starost předporodní kurzy, které se konají pravidelně 1x za měsíc.


Bc. Daniela Vaňková

Zdravím všechny klientky a klienty mateřského centra Radost. Jmenuji se Daniela Vaňková a jsem porodní asistentka a masérka. Momentálně mě nejvíce zaměstnávají naši dva synové, ale začínám působit také jako komunitní porodní asistentka v okrese Vyškov. Zatím se věnuji především kompletní poporodní péči (například po ambulantních porodech) a konzultacím v těhotenství.V mateřském centru Radost vedu páteční cvičení těhotných. Cvičení v těhotenství vnímám jako skvělý způsob naladění se na své tělo a jeho potřeby a také na miminko. Navazování komunikace s nenarozeným dítětem je také skvělou přípravou k porodu! Páteční cvičení je koncipováno jako zpomalení po uběhlém pracovním týdnu, rozproudění vědomé energie celým tělem, relaxace… A to prostřednictvím jógy, tance, dechových cvičení nebo vedených vizualizací. Zařazujeme i klasický strečink a trošku posilování. Lekci se vždy snažím přizpůsobit aktuální fyzické kondici a přání žen.

Nově od září budu také jednou měsíčně (vždy druhý čtvrtek v měsíci) k dispozici v laktační poradně při herně Mimísci (0-1 rok, čtvrtek od 9:30). Ráda bych, aby toto poradenství probíhalo formou laktační podpůrné skupinky, která poskytne bezpečný prostor pro sdílení našich strastí i radostí spojených především s kojením, ale také s péčí o děti. Samozřejmě je možné přijít s konkrétním problémem. Maminky ode mě můžou čekat přístup zaměřený na podporu dlouhodobého kojení. Pochopitelně však vždy plně respektuji rozhodnutí ženy. V rámci skupinky si vzájemně nasloucháme a nesoudíme se. Na začátku každého setkání promluvím o předem daném tématu z oblasti „teorie kojení“, kterého se můžeme nebo nemusíme držet. Budu se těšit na osobní setkání s Vámi, ať už v mateřském centru Radost nebo při jiné radostné příležitosti.

Bc. Daniela Vaňková, dan.vankova@email.cz, 775 369 333

 

CVIČENÍ TĚHOTNÝCH s registrovanými
porodními asistentkami
Mgr. Kateřinou Petrovou, DiS.
a
Bc. Danielou Vaňkovou

O mě: Po vystudování střední zdravotnické školy ve Vyškově jsem studovala tříletý obor porodní asistentka na Vyšší odborné škole zdravotnické. Po škole jsem nastoupila do FN Brno - porodnice Obilní trh, kde jsem pracovala do září roku 2011. Dále jsem pracovala v sanatoriu Repromeda, které se specializuje na léčbu neplodnosti a ve farmaceutické společnosti. V květnu 2014 jsem ukončila magisterské studium v oboru Sociální pedagogika. Cvičení těhotných vedu od roku 2011. Mimo to mám na starost předporodní kurzy, které se konají pravidelně 1x za měsíc. Moc se na Vás těším. Katka

Kontakt

MC RADOST
Tyršova 29
Vyškov
682 01
E-mail: katerina1petrova (zavináč) seznam.cz
Telefon: 605 918 563
Facebook
Tyto stránky využívají soubory cookie.