Cvičení těhotných a předporodní přípravy Vyškov

Časté dotazy

  

1. Od kterého týdne (měsíce) můžu začít cvičit?

Osobně doporučuji začít cvičit až od ukončeného 12. týdne těhotenství, protože první tři měsíce bývají rizikové. Na stránkách uvádím od 15. týdne, a to z toho důvodu, že během těhotenství se může několikrát změnit termín porodu s ohledem na datum početí.

 

2. Pokud jsem před těhotenstvím necvičila, je dobré začínat nyní?

Obecně se moc nedoporučuje začínat s cvičením v těhotenství, pokud se žena sportu před otěhotněním nevěnovala. Je to ale myšleno na sporty jako je jízda na kole, zumba aj. specifické sporty. Cvičení těhotných je uzpůsobeno tak, aby mohly cvičit i těhotné, které se sportu příliš nevěnovaly. Spočívá hlavně v tom, abyste se protáhla, ulevila bolestem zad, vyzkoušela si dýchání, které využijete u porodu a posilovala pánevní dno. Pokud něco nebudete chtít dělat, tak nemusíte. Hlavně se musíte cítit u cvičení dobře.

 

3. Proč je nutné mít potvrzení od gynekologa?

Je to v prvé řadě potvrzení pro Vás, že jste naprosto v pořádku. Gynekolog má také přehled, že chodíte cvičit a případně Vás může upozornit na nějaká rizika. A je to samozřejmě i potvrzení pro mě, že s Vámi můžu dělat veškeré cviky.

 

4. Jak často je vhodné cvičit?

Doporučuji cvičit 1x - 2x týdně.

 

5. Co si vzít sebou na cvičení?

Pohodlné oblečení, vodu a dobrou náladu (cvičíme bez bot).


6. K čemu je kurz předporodní přípravy?

Kurz předporodní přípravy Vám může pomoci překonat obavy z porodu. Zodpovím Vaše zvídavé otázky týkající se těhotenství, porodu i období po porodu. Často se také stává, že partneři nejsou rozhodnuti zda k porodu jít, protože mají strach, že partnerce nemůžou žádným způsobem pomoci. Na kurzu se dozvíte, že přítomnost partnera je naopak velmi přínosná, pokud ví, jak má o partnerku pečovat.  


7. Proč je kurz jednodenní?

Zjistila jsem, že je často problém sejít se s páry vícekrát, protože jsou časově zaneprázdněni. Kurz trvá většinou 3 - 3,5 hodiny (může i více, dle počtu doplňujících dotazů). Snažím se poctivě probrat vše, co by mohlo budoucí rodiče zajímat. Doporučuji si před návštěvou kurzu sepsat otázky, které Vás zajímají. Většinu proberu v průběhu kurzu a pokud ne, tak je ráda na konci kurzu zodpovím. Pokud si doma vzpomenete, že jste se na něco nezeptali, tak je samozřejmé, že mi můžete napsat mail a já Vám ráda odpovím i touto formou. 

 

 

 

CVIČENÍ TĚHOTNÝCH s registrovanou
porodní asistentkou

Bc. Danielou Vaňkovou

Kontakt

MC RADOST
Tyršova 29
Vyškov
682 01
E-mail: dvaspupikem (zavinac) email.cz
Telefon: 775 369 333
Facebook
Tyto stránky využívají soubory cookie.